Notowania akcji spółki Ambra z 27 stycznia 2023 roku

W piątek, 27 stycznia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,7 zł, czyli o 0,49 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,6 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 20,4 zł, a następnie o 14.04 wzrósł do wartości 20,75 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 20,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 25, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 505 sztuk. Obroty wyniosły 71,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,76 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 10,00 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,61 proc.

W piątek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,06 proc. do poziomu 61 270 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,49 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,24 proc. do poziomu 2 186 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »