Notowania akcji spółki Ambra z 29 grudnia 2021 roku

W środę, 29 grudnia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 24,9 zł, czyli o 0,4 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 24,8 zł. O godzinie 9.52 kurs akcji spadł do poziomu 24,8 zł, a następnie o 11.33 wzrósł do wartości 25 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 24,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 34, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 679 sztuk. Obroty wyniosły 91,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,40 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 5,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy nie zmieniła się, a od początku roku akcjonariusze zyskali 30,03 proc.

W środę Ambra zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,6 proc. do poziomu 69 149 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,4 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,57 proc. do poziomu 4 474 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »