Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 30 września 2021 roku

W czwartek, 30 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 26,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.56 kurs akcji wzrósł do poziomu 26,8 zł, a następnie, spadł do wartości 25,2 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 43, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 12 715 sztuk. Obroty wyniosły 290 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,44 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 17,76 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 42,37 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 38,46 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,67 proc. do poziomu 70 341 punktów, a wartość spółki spadła o 4,55 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,13 proc. do poziomu 4 663 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,13 proc., a wartość spółki spadła o 4,55 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »