Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 4 grudnia 2020 roku

W piątek, 4 grudnia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 18,9 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 18,35 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 210 sztuk. Obroty wyniosły 97,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 9,04 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 9,04 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 17,98 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 9,36 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,48 proc. do poziomu 55 305 punktów, a wartość spółki spadła o 1,06 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,69 proc. do poziomu 3 457 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,69 proc., a wartość spółki spadła o 1,06 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »