Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 8 października 2021 roku

W piątek, 8 października Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 26,1 zł, czyli o 0,77 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 25,9 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 25,8 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 41, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 489 sztuk. Obroty wyniosły 194 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,89 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 21,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 38,87 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 42,31 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,67 proc. do poziomu 73 328 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,59 proc. do poziomu 4 919 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,59 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »