Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 9 września 2022 roku

W piątek, 9 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,6 zł, czyli o 0,72 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,75 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 21 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 000 sztuk. Obroty wyniosły 30,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,19 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 3,67 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 4,98 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,27 proc. do poziomu 50 709 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,2 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,23 proc. do poziomu 2 174 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »