Reklama

Notowania akcji spółki Amica z 4 września 2020 roku

W piątek, 4 września Amica (AMC) rozpoczęła notowania od poziomu 149,2 zł, czyli o 1,97 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 152,2 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 143 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Amica wyniosła 67, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 055 sztuk. Obroty wyniosły 1,29 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na otwarciu.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 9,49 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 4,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 26,77 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,38 proc.

W piątek Amica zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,77 proc. do poziomu 50 522 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,04 proc.

Amica jest największym polskim producent sprzętu gospodarstwa domowego. W swojej ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Ponad 70 procent przychodów firma realizuje na ponad 40 rynkach zagranicznych. W portfolio znajdują się także zagraniczne marki Gram i Hansa. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »