Notowania akcji spółki Atal z 15 listopada 2023 roku

W środę, 15 listopada Atal (1AT) rozpoczął notowania od poziomu 58,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 57,4 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Atal wyniosła 30, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 198 sztuk. Obroty wyniosły 298 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na otwarciu.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,68 proc., w ciągu miesiąca spadła o 8,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 101,38 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 78,53 proc.

Reklama

W środę Atal zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,65 proc. do poziomu 73 688 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Atal ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-NRCHOM spadła o 0,70 proc. do poziomu 3 716 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor nieruchomości zachowywał się gorzej niż Atal, gdyż wartość indeksu WIG-NRCHOM spadła o 0,70 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Atal to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. Specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych. Inwestycje realizuje w najszybciej rozwijających się aglomeracjach - w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, a ostatnio także w Gdańsku. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »