Reklama

Notowania akcji spółki ATM Grupa z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września ATM Grupa (ATG) rozpoczęła notowania od poziomu 3,8 zł, czyli o 0,26 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,79 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 3,98 zł - spółka osiągnęła o godzinie 11.38 by na zamknięciu spaść do poziomu 3,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki ATM Grupa wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 8 901 sztuk. Wzrost był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 34,9 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 591 tys. zł.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,41 proc., w ciągu miesiąca spadła o 15,40 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 15,13 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 13,33 proc.

W poniedziałek ATM Grupa zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,9 proc. Spółki medialne do których należy także ATM Grupa ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-MEDIA spadła o 0,39 proc. do poziomu 4 695 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek medialnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża medialna zachowywała się dużo gorzej niż ATM Grupa, gdyż wartość indeksu WIG-MEDIA spadła o 0,39 proc., a wartość spółki wzrosła o 2,90 proc.

ATM to największy niezależny producent telewizyjno-filmowy w Polsce. Grupa jest również współudziałowcem dwóch innych spółek – Aidem Media, której podstawową działalnością jest produkcja gier na urządzenia mobilne, oraz FM PRO, która zajmuje się całościową organizacją różnego rodzaju eventów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »