Reklama

Notowania akcji spółki Auto Partner z 17 lutego 2021 roku

W środę, 17 lutego Auto Partner (APR) rozpoczęło notowania od poziomu 8,78 zł, czyli o 0,92 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 8,7 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji spadł do poziomu 8,72 zł, a następnie o 9.36 wzrósł do wartości 8,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 8,78 zł.

Liczba transakcji dla spółki Auto Partner wyniosła 25, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 87 593 sztuk. Obroty wyniosły 763 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,15 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,52 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 65,66 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 63,81 proc.

W środę Auto Partner zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,69 proc. do poziomu 59 008 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,92 proc. Spółki z sektora motoryzacyjnego do których należy także Auto Partner ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-MOTO spadła o 0,41 proc. do poziomu 4 988 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek motoryzacyjnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor motoryzacyjny zachowywał się dużo gorzej niż Auto Partner, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO spadła o 0,41 proc., a wartość spółki wzrosła o 0,92 proc.

Auto Partner to importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocyklowych. Grupa stanowi platformę sprzedaży głównie kanałami elektronicznymi, oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time do rozproszonych klientów, do których należą przede wszystkim warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »