Reklama

Notowania akcji spółki Celon Pharma z 20 stycznia 2022 roku

W czwartek, 20 stycznia Celon Pharma (CLN) rozpoczął notowania od poziomu 32,15 zł, czyli o 1,1 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 31,8 zł. O godzinie 9.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 32,2 zł, a następnie, o 15.40, spadł do wartości 31,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 31,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Celon Pharma wyniosła 70, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 24 374 sztuk. Obroty wyniosły 766 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,09 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5,92 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 39,66 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,62 proc.

W czwartek Celon Pharma zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,44 proc. do poziomu 70 420 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki farmaceutyczne do których należy także Celon Pharma ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,77 proc. do poziomu 4 892 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się gorzej niż Celon Pharma, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,77 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Celon Pharma to firma farmaceutyczna prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Atutem spółki jest silne zaplecze badawczo-rozwojowe. Firma inwestuje w rozwój innowacyjnych farmaceutyków o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych, cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »