Reklama

Notowania akcji spółki Comarch z 31 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 31 stycznia Comarch (CMR) rozpoczął notowania od poziomu 186 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.17 kurs akcji wzrósł do poziomu 189,5 zł, a następnie, spadł do wartości 181 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Comarch wyniosła 84, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 746 sztuk. Obroty wyniosły 573 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 12,14 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 6,70 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 8,82 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 6,7 proc.

Reklama

W poniedziałek Comarch zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,79 proc. do poziomu 67 418 punktów, a wartość spółki spadła o 2,69 proc. Spółki z sektora IT do których należy także Comarch pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 0,21 proc. do poziomu 4 372 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor IT zachowywał się dużo lepiej niż Comarch, gdyż wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 0,21 proc., a wartość spółki spadła o 2,69 proc.

Comarch koncentruje swą działalność na projektowaniu, wykonywaniu i dostarczaniu systemów informatycznych, obejmujących oprogramowanie, sprzęt komputerowy i sieciowy, usługi wdrożeniowe, szkoleniowe i eksploatacyjne. Ofertę kieruje do telekomunikacji, finansów, bankowości i ubezpieczeń, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemysłu, służby zdrowia, a także sektora małych i średnich przedsiębiorstw. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »