Notowania akcji spółki DataWalk S.A. z 17 sierpnia 2023 roku

W czwartek, 17 sierpnia DataWalk S.A. (DAT) rozpoczął notowania od poziomu 72 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.13 kurs akcji wzrósł do poziomu 72,7 zł, a następnie, o 16.41, spadł do wartości 68,3 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 68,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki DataWalk S.A. wyniosła 77, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 095 sztuk. Obroty wyniosły 621 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 10,91 proc., w ciągu miesiąca spadła o 16,34 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 59,65 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 24,9 proc.

Reklama

W czwartek DataWalk S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,85 proc. do poziomu 68 300 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,72 proc. Spółki z branży IT do których należy także DataWalk S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-INFO spadła o 1,18 proc. do poziomu 4 512 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Spółka zajmuje się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami do analizy danych poprzez własną opatentowaną platformę analityczną. Znajduje ona zastosowanie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »