Reklama

Notowania akcji spółki Dębica z 16 listopada 2020 roku

W poniedziałek, 16 listopada Dębica (DBC) rozpoczęła notowania od poziomu 77 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.16 kurs akcji wzrósł do poziomu 78,6 zł, a następnie, o 10.13, spadł do wartości 76,8 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 78,6 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Dębica wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 114 sztuk. Obroty wyniosły 86,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 9,17 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 7,38 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 1,50 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 4,61 proc.

W poniedziałek Dębica zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,56 proc. do poziomu 51 931 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,08 proc. Spółki z branży motoryzacyjnej do których należy także Dębica pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 7,10 proc. do poziomu 3 905 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek motoryzacyjnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Dębica to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych z grupy Goodyear (największy w Europie zakład koncernu). Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »