Reklama

Notowania akcji spółki Dębica z 5 stycznia 2022 roku

W środę, 5 stycznia Dębica (DBC) rozpoczęła notowania od poziomu 74 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 75 zł - spółka osiągnęła o godzinie 12.45 by na zamknięciu spaść do poziomu 74 zł.

Liczba transakcji dla spółki Dębica wyniosła 17, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 990 sztuk. Obroty wyniosły 147 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,82 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,63 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 5,13 proc., a od początku roku nie zmieniła się.

Reklama

W środę Dębica zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,4 proc. do poziomu 70 751 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży motoryzacyjnej do których należy także Dębica pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 0,61 proc. do poziomu 6 832 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora motoryzacyjnego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża motoryzacyjna zachowywała się lepiej niż Dębica, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 0,61 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Dębica to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych z grupy Goodyear (największy w Europie zakład koncernu). Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »