Reklama

Notowania akcji spółki Dino z 1 lutego 2022 roku

We wtorek, 1 lutego Dino (DNP) rozpoczęła notowania od poziomu 315 zł, czyli o 0,32 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 314,0 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji wzrósł do poziomu 319,8 zł, a następnie, o 16.04, spadł do wartości 310,8 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 312,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Dino wyniosła 124, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 183 645 sztuk. Obroty wyniosły 51,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 9,99 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 12,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 18,28 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 12,93 proc.

We wtorek Dino zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,82 proc. do poziomu 67 972 punktów, a wartość spółki spadła o 0,48 proc.

Dino to sieć ponad 600 supermarketów proximity (sklepów w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy zaspokajających kompleksowo potrzeby klientów) zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Spółka jest właścicielem większości nieruchomości i gruntów, na których zlokalizowane są sklepy. Supermarkety zaopatrywane są przez trzy centra dystrybucyjne: w Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim i Jastrowiu. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »