Reklama

Notowania akcji spółki Dino z 10 maja 2021 roku

W poniedziałek, 10 maja Dino (DNP) rozpoczęła notowania od poziomu 255 zł, czyli o 0,35 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 254,1 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji wzrósł do poziomu 258,1 zł, a następnie, o 9.49, spadł do wartości 252,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 256,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Dino wyniosła 120, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 136 064 sztuk. Obroty wyniosły 26,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,38 proc., w ciągu miesiąca spadła o 3,79 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 51,51 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 66,78 proc.

W poniedziałek Dino zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,04 proc. do poziomu 62 757 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,94 proc.

Dino to sieć ponad 600 supermarketów proximity (sklepów w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy zaspokajających kompleksowo potrzeby klientów) zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Spółka jest właścicielem większości nieruchomości i gruntów, na których zlokalizowane są sklepy. Supermarkety zaopatrywane są przez trzy centra dystrybucyjne: w Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim i Jastrowiu. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »