Notowania akcji spółki Echo Investment z 8 grudnia 2023 roku

W piątek, 8 grudnia Echo Investment (ECH) rozpoczęło notowania od poziomu 4,22 zł, czyli o 0,48 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 4,2 zł. O godzinie 9.40 kurs akcji spadł do poziomu 4,18 zł, a następnie o 15.47 wzrósł do wartości 4,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 4,26 zł.

Liczba transakcji dla spółki Echo Investment wyniosła 40, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 32 609 sztuk. Obroty wyniosły 130 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,90 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,16 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 41,53 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 25,29 proc.

W piątek Echo Investment zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,78 proc. do poziomu 77 112 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,43 proc. Spółki z branży nieruchomości do których należy także Echo Investment pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 1,04 proc. do poziomu 3 782 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w trzech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym, skupiając się na największych miastach w Polsce. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »