Reklama

Notowania akcji spółki Enea z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia Enea (ENA) rozpoczęła notowania od poziomu 6,62 zł, czyli o 1,53 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,52 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 6,69 zł, a następnie, o 15.32, spadł do wartości 6,22 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 6,41 zł.

Liczba transakcji dla spółki Enea wyniosła 111, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 909 669 sztuk. Obroty wyniosły 5,91 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatni wtorek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 9,57 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 17,18 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 18,24 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 19,01 proc.

W czwartek Enea zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,69 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Enea ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 2,27 proc. do poziomu 1 982 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Enea to pionowo zintegrowana struktura obejmująca swoją działalnością pięć podstawowych obszarów na rynku energetycznym: produkcję energii elektrycznej i cieplnej (m.in. Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec), obrót energią elektryczną, dystrybucję energii elektrycznej, dystrybucję ciepła oraz górnictwo i wzbogacanie węgla kamiennego (Lubelski Węgiel Bogdanka). Grupa dostarcza energię do 2,5 mln klientów, a sieć dystrybucyjna obejmuje 1/5 powierzchni kraju. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »