Reklama

Notowania akcji spółki Enea z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego Enea (ENA) rozpoczęła notowania od poziomu 7,78 zł, czyli o 1,3 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 7,68 zł. O godzinie 14.52 kurs akcji spadł do poziomu 7,645 zł, a następnie o 15.35 wzrósł do wartości 7,815 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 7,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Enea wyniosła 91, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 517 758 sztuk. Obroty wyniosły 3,91 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni poniedziałek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,85 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 8,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 12,24 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,3 proc.

W środę Enea zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,26 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Enea pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,24 proc. do poziomu 2 240 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Enea to pionowo zintegrowana struktura obejmująca swoją działalnością pięć podstawowych obszarów na rynku energetycznym: produkcję energii elektrycznej i cieplnej (m.in. Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec), obrót energią elektryczną, dystrybucję energii elektrycznej, dystrybucję ciepła oraz górnictwo i wzbogacanie węgla kamiennego (Lubelski Węgiel Bogdanka). Grupa dostarcza energię do 2,5 mln klientów, a sieć dystrybucyjna obejmuje 1/5 powierzchni kraju. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »