Reklama

Notowania akcji spółki Erbud S.A. z 21 kwietnia 2021 roku

W środę, 21 kwietnia Erbud S.A. (ERB) rozpoczął notowania od poziomu 52,6 zł, czyli o 0,77 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 52,2 zł. O godzinie 10.06 kurs akcji spadł do poziomu 51,6 zł, a następnie o 13.48 wzrósł do wartości 56 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 54,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Erbud S.A. wyniosła 41, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 100 sztuk. Obroty wyniosły 312 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 5 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,55 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 43,68 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 223,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 225 proc.

W środę Erbud S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,51 proc. do poziomu 59 084 punktów, a wartość spółki wzrosła o 4,6 proc. Spółki budowlane do których należy także Erbud S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,61 proc. do poziomu 3 960 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo gorzej niż Erbud S.A., gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,61 proc., a wartość spółki wzrosła o 4,60 proc.

Grupa jest jedną z pięciu czołowych polskich grup budowanych. Działalność grupy jest realizowana w generalnym wykonawstwie w segmentach: budownictwo kubaturowe, budownictwo inżynieryjno - drogowe, budownictwo przemysłowe oraz inżynieria i serwis dla energetyki, a także w segmencie deweloperskim. Grupa działa na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów Unii Europejskiej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »