Reklama

Notowania akcji spółki Ferro z 1 lutego 2022 roku

We wtorek, 1 lutego Ferro (FRO) rozpoczęło notowania od poziomu 32,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 31,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ferro wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 14 107 sztuk. Obroty wyniosły 448 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 3,03 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,54 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 20,75 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,54 proc.

Reklama

We wtorek Ferro zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,82 proc. do poziomu 67 972 punktów, a wartość spółki spadła o 1,23 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Ferro pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,60 proc. do poziomu 3 722 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo lepiej niż Ferro, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,60 proc., a wartość spółki spadła o 1,23 proc.

Ferro jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Zajmuje czołową pozycję w Polce na rynku sprzedaży zaworów i drugie w sprzedaży baterii. Produkcja Grupy realizowana jest w dwóch zakładach: w Czechach i w Chinach. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »