Notowania akcji spółki Ferro z 23 marca 2023 roku

W czwartek, 23 marca Ferro (FRO) rozpoczęło notowania od poziomu 24,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.38 kurs akcji wzrósł do poziomu 24,4 zł, a następnie, o 12.35, spadł do wartości 24,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 24,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ferro wyniosła 13, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 166 sztuk. Obroty wyniosły 28,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,41 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,80 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 17,35 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 21,5 proc.

Reklama

W czwartek Ferro zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,01 proc. do poziomu 56 984 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Ferro ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,05 proc. do poziomu 4 494 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo gorzej niż Ferro, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,05 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ferro jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Zajmuje czołową pozycję w Polce na rynku sprzedaży zaworów i drugie w sprzedaży baterii. Produkcja Grupy realizowana jest w dwóch zakładach: w Czechach i w Chinach. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »