Reklama

Notowania akcji spółki Ferro z 9 stycznia 2023 roku

W poniedziałek, 9 stycznia Ferro (FRO) rozpoczęło notowania od poziomu 23,3 zł, czyli o 1,3 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 23,0 zł. O godzinie 10.14 kurs akcji wzrósł do poziomu 23,5 zł, a następnie, o 14.45, spadł do wartości 23 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 23,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ferro wyniosła 37, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 969 sztuk. Obroty wyniosły 119 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,44 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,17 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 28,79 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 17,5 proc.

W poniedziałek Ferro zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,52 proc. do poziomu 61 365 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,17 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Ferro pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,91 proc. do poziomu 4 240 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ferro jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Zajmuje czołową pozycję w Polce na rynku sprzedaży zaworów i drugie w sprzedaży baterii. Produkcja Grupy realizowana jest w dwóch zakładach: w Czechach i w Chinach. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »