Reklama

Notowania akcji spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z 25 stycznia 2022 roku

We wtorek, 25 stycznia Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW) rozpoczęła notowania od poziomu 35,35 zł, czyli o 2,76 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 34,4 zł. O godzinie 11.09 kurs akcji wzrósł do poziomu 35,9 zł, a następnie, o 16.08, spadł do wartości 33,71 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 35,45 zł.

Liczba transakcji dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. wyniosła 138, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 699 345 sztuk. Obroty wyniosły 56,3 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 11,40 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,01 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 13,19 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,14 proc.

We wtorek Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,25 proc. do poziomu 67 047 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,05 proc. Spółki górnicze do których należy także Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 2,48 proc. do poziomu 4 508 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »