Reklama

Notowania akcji spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z 7 maja 2021 roku

W piątek, 7 maja Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW) rozpoczęła notowania od poziomu 31,5 zł, czyli o 2,04 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 30,87 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji spadł do poziomu 31,35 zł, a następnie o 10.52 wzrósł do wartości 32,34 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 32,22 zł.

Liczba transakcji dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. wyniosła 128, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 012 518 sztuk. Obroty wyniosły 32,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,73 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 3,73 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 142,07 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 158,38 proc.

W piątek Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,99 proc. do poziomu 62 109 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,37 proc. Spółki z sektora górniczego do których należy także Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 4,09 proc. do poziomu 6 782 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »