Notowania akcji spółki Kernel z 16 grudnia 2020 roku

W środę, 16 grudnia Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 45,75 zł, czyli o 1,1 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 45,25 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 45,3 zł, a następnie o 13.30 wzrósł do wartości 47,25 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 47,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 83, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 31 655 sztuk. Obroty wyniosły 1,47 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,75 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 10,18 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 11,74 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,09 proc.

W środę Kernel zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,61 proc. do poziomu 56 508 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,09 proc. Spółki spożywcze do których należy także Kernel pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,35 proc. do poziomu 3 479 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »