Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 18 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 18 stycznia Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 53,5 zł, czyli o 1,33 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 52,8 zł. O godzinie 9.12 kurs akcji spadł do poziomu 53,1 zł, a następnie o 9.52 wzrósł do wartości 54,6 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 53,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 97, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 98 151 sztuk. Obroty wyniosły 4,96 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 8,06 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 13,56 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 9,05 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 11,67 proc.

W poniedziałek Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,73 proc. do poziomu 58 873 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,52 proc. Spółki spożywcze do których należy także Kernel pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,38 proc. do poziomu 4 052 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »