Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 30 września 2021 roku

W czwartek, 30 września Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 60 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.20 kurs akcji spadł do poziomu 59,9 zł, a następnie o 15.00 wzrósł do wartości 60,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 60,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 68, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 30 711 sztuk. Obroty wyniosły 1,83 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,17 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,70 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 51,19 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 50,25 proc.

Reklama

W czwartek Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,67 proc. do poziomu 70 341 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,17 proc. Spółki spożywcze do których należy także Kernel pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,13 proc. do poziomu 4 663 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »