Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 4 września 2020 roku

W piątek, 4 września Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 38,75 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.28 kurs akcji spadł do poziomu 38,5 zł, a następnie o 16.09 wzrósł do wartości 39,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 38,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 473 sztuk. Obroty wyniosły 520 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,78 proc., w ciągu miesiąca spadła o 1,52 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 13,30 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 14,25 proc.

Reklama

W piątek Kernel zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,77 proc. do poziomu 50 522 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,13 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Kernel ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,60 proc. do poziomu 2 880 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się gorzej niż Kernel, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,60 proc., a wartość spółki wzrosła o 0,13 proc.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »