Reklama

KGHM (KGH): Notowania akcji spółki KGHM z 10 sierpnia 2020 roku

W poniedziałek, 10 sierpnia KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 136 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 139,35 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.36 by na zamknięciu spaść do poziomu 138 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 126, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 505 684 sztuk. Obroty wyniosły 69,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 9,61 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 36,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 64,25 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 44,38 proc.

W poniedziałek KGHM zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,39 proc. do poziomu 51 934 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,47 proc. Spółki z branży górniczej do których należy także KGHM pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 1,44 proc. do poziomu 4 220 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek górniczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »