Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 26 listopada 2021 roku

W piątek, 26 listopada KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 139,3 zł, czyli o 2,38 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 142,7 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 133,05 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 127, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 041 862 sztuk. Obroty wyniosły 129 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 11,56 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 17,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 5,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10,67 proc.

Reklama

W piątek KGHM zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 3,51 proc. do poziomu 66 441 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,73 proc. Spółki z sektora górniczego do których należy także KGHM ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 7,25 proc. do poziomu 4 394 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »