Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 12 listopada 2021 roku

W piątek, 12 listopada Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 33,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 33,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 592 sztuk. Obroty wyniosły 53,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,17 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 2,43 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,12 proc.

Reklama

W piątek Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,3 proc. do poziomu 72 575 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,67 proc. do poziomu 2 818 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo gorzej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,67 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »