Notowania akcji spółki Kogeneracja z 17 marca 2022 roku

W czwartek, 17 marca Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 26,8 zł, czyli o 0,37 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 26,7 zł. O godzinie 9.20 kurs akcji spadł do poziomu 26,4 zł, a następnie wzrósł do wartości 27,4 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 541 sztuk. Obroty wyniosły 29,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,58 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,48 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 26,74 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 23,89 proc.

Reklama

W czwartek Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,63 proc. do poziomu 64 133 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,62 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,49 proc. do poziomu 2 703 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »