Reklama

KOGENERA (KGN): Notowania akcji spółki Kogeneracja z 17 września 2020 roku

W czwartek, 17 września Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 34 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 33,2 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 6, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 182 sztuk. Obroty wyniosły 6,11 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,20 proc., w ciągu miesiąca spadła o 12,24 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 2,32 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,03 proc.

W czwartek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 50 036 punktów, a wartość spółki spadła o 0,88 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,16 proc. do poziomu 1 682 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo lepiej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,16 proc., a wartość spółki spadła o 0,88 proc.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »