Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 18 maja 2022 roku

W środę, 18 maja Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 25,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 25,7 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 6, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 117 sztuk. Obroty wyniosły 28,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,78 proc., w ciągu miesiąca spadła o 8,87 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 27,20 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 26,78 proc.

Reklama

W środę Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,08 proc. do poziomu 56 293 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,78 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,52 proc. do poziomu 2 835 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »