Notowania akcji spółki Kogeneracja z 23 września 2021 roku

W czwartek, 23 września Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 34 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.31 kurs akcji spadł do poziomu 33,8 zł, a następnie o 11.36 wzrósł do wartości 34,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 34 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 369 sztuk. Obroty wyniosły 115 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na otwarciu.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,73 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 6,58 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy nie zmieniła się, a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,62 proc.

W czwartek Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,32 proc. do poziomu 70 726 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 2,11 proc. do poziomu 2 757 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo gorzej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 2,11 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »