Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 27 października 2021 roku

W środę, 27 października Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 35 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 34,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 10, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 442 sztuk. Obroty wyniosły 84,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,97 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 12,26 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 10,83 proc.

Reklama

W środę Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,72 proc. do poziomu 73 378 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,57 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,13 proc. do poziomu 2 902 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »