Notowania akcji spółki Kogeneracja z 28 grudnia 2020 roku

W poniedziałek, 28 grudnia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 31,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.05 kurs akcji wzrósł do poziomu 32,4 zł, a następnie, spadł do wartości 31,3 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 89, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 424 sztuk. Obroty wyniosły 97,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 3,10 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 6,57 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 9,01 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 9,01 proc.

Reklama

W poniedziałek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,38 proc. do poziomu 57 172 punktów, a wartość spółki spadła o 1,57 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,77 proc. do poziomu 1 997 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,77 proc., a wartość spółki spadła o 1,57 proc.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »