Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 30 kwietnia 2021 roku

W piątek, 30 kwietnia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 36,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 35,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 586 sztuk. Obroty wyniosły 123 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,14 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,84 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 7,88 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,87 proc.

Reklama

W piątek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,38 proc. do poziomu 60 811 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,93 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,27 proc. do poziomu 2 842 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »