Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 9 grudnia 2021 roku

W czwartek, 9 grudnia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 31,7 zł, czyli o 0,32 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 31,6 zł. O godzinie 11.55 kurs akcji wzrósł do poziomu 31,8 zł, a następnie, o 16.33, spadł do wartości 31,1 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 17, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 874 sztuk. Obroty wyniosły 148 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,60 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 7,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 3,12 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 3,42 proc.

W czwartek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 68 327 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,58 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 2,45 proc. do poziomu 2 391 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »