Reklama

Notowania akcji spółki Lotos z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia Lotos (LTS) rozpoczął notowania od poziomu 56,62 zł, czyli o 0,63 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 56,98 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 56,82 zł, a następnie, o 16.20, spadł do wartości 52,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 52,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Lotos wyniosła 123, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 739 204 sztuk. Obroty wyniosły 39,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była szóstą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 14,80 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 9,55 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 26,84 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 13,45 proc.

W poniedziałek Lotos zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła aż o 7,86 proc. Spółki paliwowe do których należy także Lotos ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 6,42 proc. do poziomu 6 023 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Lotos tworzy drugi co do wielkości w Polsce koncern naftowy, zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Lotos jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów. Grupa prowadzi prace poszukiwawczo-wydobywcze w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej na Morzu Bałtyckim oraz w obszarze Norweskiego Szelfu Kontynentalnego, ma także dostęp do lądowych złóż węglowodorów, zlokalizowanych na terytorium Litwy (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »