Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 10 maja 2021 roku

W poniedziałek, 10 maja Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 49,1 zł, czyli o 1,03 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 48,6 zł. O godzinie 9.20 kurs akcji wzrósł do poziomu 50,5 zł, a następnie, o 16.04, spadł do wartości 47,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 48,75 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 118, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 164 290 sztuk. Obroty wyniosły 8,06 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 15,66 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 33,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 119,10 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 105,7 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,04 proc. do poziomu 62 757 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,31 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,97 proc. do poziomu 6 146 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »