Notowania akcji spółki Mabion z 12 czerwca 2023 roku

W poniedziałek, 12 czerwca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 17,95 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.39 kurs akcji spadł do poziomu 17,69 zł, a następnie o 11.49 wzrósł do wartości 18,06 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 17,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 43, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 11 691 sztuk. Obroty wyniosły 189 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,12 proc., w ciągu miesiąca spadła o 0,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 27,70 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15,71 proc.

Reklama

W poniedziałek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,35 proc. do poziomu 66 298 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,39 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,65 proc. do poziomu 2 930 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »