Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 13 listopada 2020 roku

W piątek, 13 listopada Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 24,5 zł, czyli o 1,41 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 24,85 zł. O godzinie 12.01 kurs akcji wzrósł do poziomu 24,8 zł, a następnie, spadł do wartości 24 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 53, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 19 713 sztuk. Obroty wyniosły 404 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,03 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 24,53 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 74,47 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 68,83 proc.

W piątek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,16 proc. do poziomu 50 636 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,42 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 2,00 proc. do poziomu 5 667 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »