Notowania akcji spółki Mabion z 14 czerwca 2023 roku

W środę, 14 czerwca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 17,5 zł, czyli o 0,28 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,55 zł. O godzinie 10.32 kurs akcji wzrósł do poziomu 17,8 zł, a następnie, o 15.36, spadł do wartości 17,46 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 17,59 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 69, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 19 448 sztuk. Obroty wyniosły 324 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,40 proc., w ciągu miesiąca spadła o 0,90 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 24,21 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 16,24 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,11 proc. do poziomu 67 006 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,23 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,99 proc. do poziomu 2 962 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »