Notowania akcji spółki Mabion z 17 listopada 2021 roku

W środę, 17 listopada Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 68,4 zł, czyli o 1,03 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 67,7 zł. O godzinie 13.56 kurs akcji wzrósł do poziomu 70,7 zł, a następnie, spadł do wartości 66,5 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 101, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 125 423 sztuk. Obroty wyniosły 7,63 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 9,15 proc., w ciągu miesiąca spadła o 16,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 167,61 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 171,43 proc.

Reklama

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,83 proc. do poziomu 71 523 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,77 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,19 proc. do poziomu 5 706 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »