Reklama

MABION (MAB): Notowania akcji spółki Mabion z 17 lutego 2021 roku

W środę, 17 lutego Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 22,95 zł, czyli o 1,55 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,6 zł. O godzinie 9.36 kurs akcji wzrósł do poziomu 23,1 zł, a następnie, o 16.42, spadł do wartości 22,45 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 22,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 61, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 26 376 sztuk. Obroty wyniosły 600 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,44 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 0,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 50,54 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 54,94 proc.

W środę Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,69 proc. do poziomu 59 008 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,88 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,58 proc. do poziomu 5 082 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora farmaceutycznego na rynek indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »