Notowania akcji spółki Mabion z 18 stycznia 2023 roku

W środę, 18 stycznia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 21,44 zł, czyli o 0,09 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 21,42 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 22,75 zł - spółka osiągnęła o godzinie 11.08 by na zamknięciu spaść do poziomu 22,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 101, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 83 100 sztuk. Obroty wyniosły 1,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,64 proc., w ciągu miesiąca spadła o 1,43 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 61,83 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,24 proc.

W środę Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,22 proc. do poziomu 61 177 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,17 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,15 proc. do poziomu 3 225 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży farmaceutycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »