Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 2 października 2020 roku

W piątek, 2 października Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 31,9 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.12 kurs akcji spadł do poziomu 31,3 zł, a następnie o 11.01 wzrósł do wartości 33,6 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 31,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 61, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 23 323 sztuk. Obroty wyniosły 742 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 5,11 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5,90 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 60,12 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 58,57 proc.

Reklama

W piątek Mabion zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,02 proc. do poziomu 49 043 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,28 proc. do poziomu 6 070 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży farmaceutycznej na rynek indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się gorzej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,28 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »